Informacja na temat wycofania z rynku określonych produktów marki King Oscar

W dniu 27 lipca 2021 rozpoczęliśmy proces wycofywania określonych produktów marki King Oscar, których lista znajduje się poniżej.

Pełna lista produktów wycofanych

Marka King Oscar przykłada ogromną uwagę do jakości swoich produktów i zawsze poszukuje rozwiązań i stosuje składniki, które są zgodne z przepisami prawa i najwyższymi standardami. W ostatnim czasie otrzymaliśmy informację od jednego z naszych dostawców na temat jednej z serii surowca, z którego korzystamy. Mając to na uwadze, w celach czysto zapobiegawczych, zdecydowaliśmy o wycofaniu z rynku określonych serii produktów. Ta decyzja dotyczy produktów, w których wykorzystuje się konkretną serię mączki chleba świętojańskiego w formie surowca, która zawiera niewielkie ilości tlenku etylenu.

Pragniemy podkreślić, że spożycie tych wycofanych produktów nie ma wpływu na zdrowie konsumentów, ponieważ stosowane przez nas metody produkcji skutecznie usuwają negatywne działanie tlenku etylu.

Unia Europejska określiła jednak maksymalne limity tlenku etylenu w surowcach i składnikach stosowanych w wyrobach gotowych, dlatego też zdecydowaliśmy o zastosowaniu tego środka zapobiegawczego w formie wycofania produktów. Jest to problem, który dotyczy także wielu innych firm spożywczych i produktów w całej Unii Europejskiej.

Jak wspomnieliśmy powyżej, nasz proces produkcji sprawia, że tlenek etylenu jest skutecznie usuwany z naszych produktów. Jednak, bezpieczeństwo i zdrowie naszych konsumentów jest naszym najwyższym priorytetem, dlatego też zleciliśmy wykonanie badań toksykologicznych i analiz przez dwóch osobnych, znanych i niezależnych ekspertów. Raporty te potwierdziły, że nie ma żadnego zagrożenia dla zdrowia konsumentów w wyniku spożywania tego rodzaju produktów.

Bardzo cenimy naszych konsumentów i rozumiemy, że mogą czuć się niepewnie w związku z tym zdarzeniem i dlatego prosimy o zwrot wymienionych produktów do sklepu, w którym zostały zakupione, w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy.

W przypadku dodatkowych pytań, Biuro Obsługi Klienta jest do dyspozycji wszystkich konsumentów pod numerem telefonu +48 58 670 65 00 oraz https://www.kingoscar.pl/kontakt/

Pragniemy przeprosić za wszelkie niedogodności spowodowane tymi problemami. Mamy nadzieję, że nasi konsumenci będą nadal cieszyć się produktami King Oscar przez kolejne lata.

Kontakt dla konsumentów:

https://www.kingoscar.pl/kontakt/
Tel: +48 58 670 65 00

Kontakt dla prasy:

Monika Podsiadło
Monika.Podsiadlo@hkstrategies.com
Mobile: 605 122 594